✆ 097 313 97 33
✍ iliariia@ukr.net
✉ 81085, Україна, м. Львів, Рясне-Руське, вул. Світла, 20а

Механотерапія

Механотерапія  відіграє  важливу роль  впливаючи  на локомоторний апарат, внутрішні органи  і в першу чергу на сердечно судинну систему.

Механізм – комплекс  лікувальних, профілактичних  та відновлювальних вправ, покращення рухливості суглобів, окремих  м’язів, за для збільшення функціональної  адаптації  хворого.

Механотерапія є важливою складовою фізичної реабілітації, через її тонізуючий та трофічний вплив на опорно-руховий апарат дитини. Відповідно до бажаного результату  спеціаліст рекомендує використовувати апарати на самостійне виконання активних чи пасивних рухів хворою кінцівкою, або локальні за сторонньою допомогою (механізм чи людина). Навантаження на суглоб і  м’язові  групи  дозується при зміні ваги, вантажем і тривалості  процедур.

Активна дія коли пацієнт самостійно прикладає зусилля для руху важелів апарата. Під час лікування оздоровчого  сеансу здійснюється мультисенсорний вплив на опорно-руховий та нервово-рецепторний апарати що проявляється відновленням м’язового тонусу, збільшенням рухів. Це поєднання оптимальне в лікуванні суглобів та хребта, а також у вирішенні естетичних проблем.

Найголовніше при цьому навантаження на серце з боку механотерапії організму – мінімальні. Крім локального та загального зміцнення  на організм, механотерапія також дозволяє зменшити кількість та силу спазмів, покращити роботу травної та сечовидільної системи, підвищити особисту мотивацію пацієнта до виконання вправ. Окрім того механотерапію використовують як головний чинник реабілітації та покращення цілісності хребців.

Цей спосіб фізичної реабілітації дозволяє зменшувати ризик  контрактур в суглобах кінцівок. Окрім того зміцнює органи та складові кровоносно -судинної  та дихальної системи, нервово-м’язового апарату, порушення статури (сколіоз їв 1 і 2 ступені), гострого порушення мозкового кровообігу.

Важливим є психологічне навантаження пацієнта коли вправи виконуються з ентузіазмом. Встановлено що при щоденних заняттях на механоапаратах  протягом  двадцяти хвилин у хворих з атонічно-статичною формою – кровоток прискорюється менше ніж на початку лікування, що свідчить о великих функціональних можливостях серцево-судинної системи дитини. Завданням механотерапії  –  зменшити контрактури та поліпшити функції  всього організму.