✆ 097 313 97 33
✍ iliariia@ukr.net
✉ 81085, Україна, м. Львів, Рясне-Руське, вул. Світла, 20а

Програма лікування

В  кабінеті застосовується спортивний, гігієнічний , лікувальний та сегментарно-рефлекторний  масаж за методом  Л.А.Кунічева.

а)  СПОРТИВНИЙ МАСАЖ
Спортивний масаж використовують підчас занять для вдосконалення психофізичного розвитку дитини, підвищені ефективності працездатності  ланок опорно-рухового апарата, від яких буде потрібна найбільш високе напруження ( сидіння, стояння, стрибання, ходьба).  Зняттю нервового збудження і швидко відновленню втомлених м’язів опорно рухового апарату сприяє відновлювальний масаж.
Відновлювальний масаж це один із видів спортивного масажу, що застосовується після навантаження  для відновлення організму.  Він допомагає  впоратись з болем  у м’язах  які довго не працювали  і раптом  отримали  незначне навантаження.
Спортивний масаж  надає інтенсивну дію на судини які постачають кров’ю м’язову тканину, а отже підвищують силу кожного м’яза. Масаж  відіграє особливу роль  оскільки  знімає  фізичне  стомлення,  є хорошим профілактичним засобом при хворобах опорно рухового апарату, ДЦП, а також підвищує працездатність. Кожен вид спортивного масажу впливає на м’язи по різному:  стимулює їх або розслабляє,  тонізує  або підсилює.
Мета спортивно масажу  полягає в збільшенні  функціональності  різних груп  м’язів і всього організму перед важливим фізичним навантаженням. Масаж збільшує  кровообіг в  м’язових тканинах, поліпшує циркуляцію крові  в мозку і серці, оптимізує  навантаження на легені, дозволяє зняти нервову напругу, знижує  гостроту  серцебиття  і дихання  після фізичного навантаження.

б)  ГІГІЄНІЧНИЙ МАСАЖ

Гігієнічний масаж необхідний для укріплення працездатності (ходити, бігати, стрибати) і попереджує захворюваності всього організму.  Комплекс прийомів гігієнічного масажу встановлюється індивідуально, в залежності від стану здоров’я і фізичної підготовки.  Його добре проводити  з відповідними фізичними вправами.
Гігієнічний масаж є активним засобом зміцнення здоров’я, збереження нормальної  діяльності  людини. Це методика яка була популярна ще за часів стародавньої  Греції, єгипетських, римських і грецьких часів.  Застосування цього масажу можна відзначити :  поліпшення кровообігу, нормалізації загального психоемоційного стану, зміцненню здоров’я, розумового і фізичного стану.
Особливо гігієнічний масаж ефективний при його поєднанні із  спортивним масажем.  Масаж сприяє швидкому і необтяжливому переходу із стану сну в стан неспання, і  допоможе зберегти працездатність протягом усього дня.  Гігієнічний масаж  має свою методику і його використовують в найрізноманітніших модифікаціях. Він включений у систему засобів реабілітації  спрямованих на відновлення здоров’я дитини. Покращує стан імунної  системи, допомагає відновленню ушкоджених  м’яких тканин  за рахунок збільшення циркуляції крові в постраждалих зонах організму.
Завдання гігієнічного масажу : посилення крово і лімфо обігу, нормалізація психоемоційного стану, підготовка дитини  до виконання майбутньої  роботи (сидіння, стояння, ходіння)
Масаж покращує тонус  м’язів,  допомагає запобігти  розвитку  атрофії м’язів, впливає на функції  всіх систем організму, сприяє підвищенню еластичності  м’язів та суглобів.

в)  ЛІКУВАЛЬНИЙ МАСАЖ

Механізм дії лікувальних факторів на організм дитини являє собою багато складних процесів,  що розвивають в організмі  під впливом енергії того чи іншого фізичного фактора, шляхом послідовного включення окремих  функціональних систем аж до кліткового і субкліткового рівня. Електрика, світло, теплота, звукові коливання, механічні  і  інші види енергії впливають на організм через шкіру, слизові оболонки, органи чуття, судини і інші тканини і органи, дратуючи закладені в них багаточисленні рецептори. Таким чином, діючий на організм фізичний фактор змінюючи стан внутрішньо клітинного метаболізму, створює новий рівень потенціалу енергетично кліткових структур. Енергетичний потенціал стимулює різні діяльності клітини, змінюючи їх реактивність, підвищує опірність організму, сприяє розвитку захисних і компенсаторних механізмів.
Всі  життєві процеси в організмі дитини протікають в певному ритмі. Різні процеси біологічної діяльності окремих органів і систем вимагають індивідуального підбирання відповідних параметрів фізичних факторів, що сприяють здоровому і нормальному розвитку дитини.  Ефективність профілактичного і реабілітаційного значення дійсних переформованих фізичних факторів досягається комплексним їх застосуванням. Найбільш сприятливим фактором є лікувальна фізична культура в поєднанні з масажем.
Всі фізичні засоби є патогенетичними процесами фізіологічної рівноваги, в діяльності  взаємозв’язаних систем цілого організму і напрямлені на ті механізми які являються найбільш важливими. По нервових рецепторах імпульси аферентними шляхами надходять в структуру мозку. Частина імпульсів досягає до підкірки і не беруть участі центральних механізмах регуляції. На  коркових утвореннях трансформована енергія еферентними шляхами передається в органи і тканини. Підвищення метаболізму в коркових і підкоркових великого мозку проявляється впливом на регулювання гальмівних і збудливих процесів підвищеним виділенням біологічно-активних речовин, в тому числі нейрогормонов. Через імпульси синокаротидної зони і вагосипатичніх утворень  стимулюється  діяльність
гепатолієнальній системі і коркової  речовини, мобілізуються адаптивні і захисні системи. Таким чином діючий на організм фізичний фактор змінює стан внутрікліткового метаболізму створює новий рівень енергетичного потенціалу кліткових структур. Енергетичний потенціал стимулює життєдіяльність клітин, зміцнює їх реактивність, підвищує опірність організму, сприяє розвитку захисних компенсаторних механізмів.
Всі життєві процеси протікають з певною ритмічністю. Різні ритми діяльності  не одинакові. Ефективність лікувального профілактичного і реабілітаційного масажу дає великий ефект (сидіння, ходіння, вертикалізація)
Лікувальний  масаж є ефективним засобом активної  функціональної терапії.  Масаж розширяє і відновляє кровоносні  сосуди,   покращує  кровообіг, збільшує кількість червоних кров’яних клітин, посилює кровопостачання живлення м’язів. При його допомозі  дитина починає сидіти, стояти і ходити.

в)  СЕГМЕНТАРНО-РЕФЛЕКТОРНИЙ МАСАЖ

Сегментарно-рефлекторний  масаж  впливає  більш повно на регулюючу  і нормалізуючи  дію  обмінних процесів,  секреторну діяльність та інші  життьево важливі процеси та функції організму. Масаж  має заспокійливу, болевгамовну, анти спазматичну дію, сприяє поліпшенню стану нервово м’язового   апарату  і  особливо тих м’язів на які  іде велике навантаження.
Мета масажу – нормалізація  серцевої  діяльності,  судинної  і кровоносної системи дихальних рухів, в тому числі вертикалізація дітей хворих ДЦП.   Масаж  дозволяє повернути втрачені фізичні сили, зберегти належну форму  і оптимальний настрій.
Сегментарно-рефлекторний  масаж при ДЦП є одним  з основних методів реабілітації. Дитячий церебральний параліч характеризує неврологічні порушення. Основне завдання реабілітації  полягає у відновленню функції  нервової системи і мускулатури. Масаж передбачає оптимізацію  всіх процесів організма. Процес  одужання можливий тільки при  створенні позитивного емоційного фону що забезпечує ефективну  взаємодію батьків, масажиста  і маленького пацієнта. Лікувальний масаж сприяє  розслабленню гіпертонусів м’язів, седативну дію на окремі м’язи, стимулювання  і  тонізування функцій паретичних  м’язів,  зниження  вегетативних і трофічних розладів, поліпшення загального стану працездатності  м’язів.
В нашому кабінеті ми використовуємо тільки ручний загальний масаж і ЛФК.  І при його допомозі діти ходять, бігають, стрибають.